SİVAS KANGAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALKAN´IN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ MESAJI ...

UNUTMAYACAĞIZ!!!
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALKAN´IN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ MESAJI ...

  15 Temmuz gece yarısına doğru başlayan ve ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kaldık.

 

  Milli iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz selalarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda, binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir.Hainlerin karşısında çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ve erkeği bu şerefli mücadele vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.Milyonların ayak sesi titretti yeri, elde bayrak, dilde tekbir, koştu ileri.

 

  Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak milli, dini ve insani vazifemizdir.

 

  Bu guygularla 15Temmuz´da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

 

"Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım."

 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

MUSTAFA ALKAN

Hükümet Konağı Kat 2 Kangal /SİVAS - 0346 457 14 14

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.