SİVAS KANGAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALKAN´IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALKAN´IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

  Bugün yalnızca bir azmin, bir iradenin yansıması olmayan aynı zamanda birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, milletten aldığı güçle içeriden ve dışarıdan maruz kaldığı müdahalelere rağmen daha da güçlenerek var olma azminin de bir göstergesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95.Yılını hep birlikte coşkuyla kutladık.

  Şanlı Türk Milleti; Malazgirt´te, Çanakkale´de, 15 Temmuz´da ve son dönemlerde ülkemize yapılmaya çalışılan her türden saldırılarda bir ve diri olduğunu tüm dünyaya göstermiş, birlik ve beraberlik ruhu ile tüm bu işgal ve saldırıları alt etmeyi başarmıştır.

  Unutulmamalıdır ki ülkemiz üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de tüm Türk milletini karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "En Büyük Eserim" diyerek bizlere emanet ettiği bu cumhuriyet; çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı, nitelikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak için en büyük yol göstericimiz olacaktır.29 Ekim 1923´te başlayan ve hiç durmadan devam eden Türkiye Cumhuriyeti´nin gelecek yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir.Millietimizin her zaman ortaya koyduğu iradesiyle bu coğrafyadaki sesini daima duyuracaktır.

 

   Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımın, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

                                                                                                                                                                   Mustafa ALKAN

                                                                                                                                                              İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Hükümet Konağı Kat 2 Kangal /SİVAS - 0346 457 14 14

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.