SİVAS KANGAL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEBBIS Sınav İşlemleri Modülü Yenilikler

 MEBBIS Sınav İşlemleri Modülü Yenilikler

meb_iys_dosyalar/58/07/706613/dosyalar/2018_02/07130048_MEBBIS_Yenilikler_02_2018.pdf 

Sayın Yetkili, 

2015 yılından itibaren merkezi sistem ile yapılan sınavlarda görev alan salon görevlileri MEBBIS Sınav İşlemleri Modülü tarafından, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliğine göre ve onay işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Boş kalan görevler ise milli eğitim müdürlüklerince resen yapılan görevlendirmeler ile tamamlanmakta olup sınav yapılan salonlarda görev alacak personelin görev unvanları (salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen) ile görev yapacakları salonlar sınav günü kura ile belirlenmekteydi.

İlgi Yönergenin 17 nci maddesi hükmünce, 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren sınav yapılacak salonlarda görev alacak personelin görev unvanları ile görev yapacakları salonlar, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliği, kadro unvanı ve sınav tecrübesi gibi Genel Müdürlüğümüzce önceden belirlenen kriterlere göre MEBBIS Sınav İşlemleri Modülü tarafından belirlenmektedir. 

Bu kapsamda yapılan yenilikler ile salon görevlilerinin belirlenme usul ve esasları e-posta ekinde gönderilen belgede detaylı olarak anlatılmıştır.

   

Bu nedenle MEBBIS Sınav İşlemleri Modüllerinin sağlıklı çalışması, görevlendirme usul ve esasları ile ilgili planlanan hedeflere ulaşılması, sınav ve bilgi güvenliğinin sağlanması amacıyla ekte belirtilen hususlara dikkat edilmesi, ihtiyacın dışında görevlendirme yapılmaması, görevin ifasına yönelik kontrollerin titizlikle yapılması ve ilgili ilçe milli eğitim müdürlüklerine konu hakkında bilgi verilmesi hususunda,

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

 

Cüneyt AKÇAPINAR

 Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav Güvenliği ve Sınav Yönetimi Daire Başkanlığı

(0312 ) 413 30 81

Hükümet Konağı Kat 2 Kangal /SİVAS - 0346 457 14 14

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.